Great Gözlük Camları

Kolormatik Gözlük Camı


Transitions® teknolojisi ile, bulunduğunuz ortamdaki ışığa uyum gösteren gözlük camlarıyla hayatı en doğru ışıkta görün. Günlük gözlük camlarımız berraktan koyu renge ve aradaki bütün tonlara otomatik olarak renk değiştirir. Işığa duyarlı otomatik renk değiştiren bu tür gözlük camları kolormatik gözlük camı veya fotokromik olarak da isimlendirilirler.Custom 1.67 (%50 inceltilmiş)

Sadece yakın veya uzak görüş için, dijital yüzey işleme teknolojisi ile üretilen, kişiye özel tek odaklı en iyi cam.

* Tüm çerçeve modelleri için uygundur.

Kolormatik Gözlük Camları

Kolormatik (fotokromik) gözlük camları ne amaçla kullanılır?

Transitions® teknolojisi ile üretilen camlar, iç mekanlarda yüksek ışık geçirgenlik özeliklerinden dolayı neredeyse tamamen berraktır. Rengi fark edilmeyecek kadar açıktır. Geleneksel mineral fotokromik camlar iç mekanlarda tamamen rengi açılmaz. Transitions en geniş fotokromik gözlük camı yelpazesi mevcuttur. Tek ve çok odaklı olarak, organik ve türevi camlardan üretilebilirler. Değişen ışığa göre otomatik olarak, renk değiştirerek ışığa uyum sağlar, gözlerinizi kısarak bakmanıza gerek kalmaz. Böylece daha net görüş elde edilir. UV radyasyonunu da tutar. UV radyasyonunun zararlı etkisi günümüzde artık bilimsel olarak bilinmektedir. UV radyasyonu gözde zamanından önce katarakt deride cilt kanseri yapar.

Transtions camlar UVA ve UVB radyasyonunu %100 oranında tamamını tutar. Transtions camlar berrak beyazdan başlayıp ortamda bulunan UV radyasyonunun şiddetine göre otomatik olarak rengi hızlı bir şekilde koyulaşır. Tüm ışık koşullarında daha iyi bir görüş için sürekli olarak kolayca koyuluk derecece sini ayarlar. UV radyasyonu etkisi geçtiğinde yeniden rengi açılarak berrak hale gelir.

Transtions gözlük camları bütün gözlük camları gibi, cam temizleme solüsyonları, sabun ile yıkayarak ya da mikrofiber cam temizleme bezi ile kolaylıkla temizlenebilir.